• +48 58 56 00 330
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Personalizacja mebli

Dodatki, akcesoria meblowe

Kolory i rodzaje materiałów

Image

DODATKI I AKCESORIA

COMODO

ŚRODKI DO PIELĘGNACJI SKÓR I TKANIN

Kupując meble chcielibyśmy aby służyły nam jak najdłużej i jak najdłużej pozostawały jak nowe. Codzienne użytkowanie, kontakt z tłuszczem, kolorowa odzież, promieniowanie UV, a także różne przypadkowe zdarzenia (zabrudzenia, plamy czy zadrapania) mają negatywny wpływ na wygląd naszych mebli. Dlatego tak ważna jest ich pielęgnacja. Kluczowe jest nie tylko czyszczenie ale przede wszystkim konserwacja czyli zabezpieczenie ich przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Preparaty do impregnacji działają jak niewidzialny pokrowiec i pozostawiają na meblu mikro-powłokę która chroni przed brudem i nadmiernym zużyciem. Bardzo ważne jest to aby procesu impregnacji (szczególnie w przypadku mebli wykonanych ze skóry naturalnej) dokonać zaraz po zakupie mebla a jeszcze przed rozpoczęciem użytkowania. Pozwoli to uniknąć wielu problemów w przyszłości. Do pielęgnacji mebli tapicerowanych zarówno w skórze naturalnej jak i tkaninie rekomendujemy specjalistyczne preparaty COMODO Lederzentrum, które jako jedyne na rynku posiadają pozytywną opinię Instytutu Przemysłu Skórzanego, są przebadane, polecane przez specjalistów i przede wszystkim bezpieczne.

RODZAJE WYKOŃCZEŃ

FUNKCJA SPANIA

WŁAŚCIWOŚCI TKANIN - INFORMACJA TECHNICZNA

Niektóre materiały obiciowe mogą wykazywać typowe cechy dla tkanin tapicerskich: wrażliwość na dotyk i mienienie się tzn. zróżnicowanie połysku i odcienia uzależnione od kąta padania światła (nawet w tej samej partii materiału) np. w segmentach narożników połączonych ze sobą pod kątem oraz mechacenie, czyli mikrofibryzację włókien (piling tj. powstawanie supełków / kuleczek na powierzchni tkaniny). Widoczne zgrubienia można usunąć ręcznie lub zlecić to profesjonalnej firmie. Wrażliwość na dotyk, mienienie się i mikrofibryzacja włókien to naturalne cechy tkanin, wynikające z ich właściwości. Informacje zawarte w niniejszym katalogu nie są prawnie wiążące i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu cywilnego. Produkty oraz ich kolory przedstawione w katalogu mogą różnić się od wyrobów i kolorów rzeczywistych. FENIKS Zakład Produkcji Mebli Sp. z o.o. zastrzega sobie prawo wprowadzenia bez uprzedzenia zmian parametrów oraz wyglądu produktów przedstawionych w niniejszym katalogu.

OBJAŚNIENIA STOSOWANYCH SYMBOLI

Poznaj nasze meble

Kontakt

Feniks Zakład Produkcji Mebli Sp.zo.o.

  • Wolny Dwór 48,
    83-250 Skarszewy,
  • Tel. +48 (58) 56 00 330
    Fax +48 (58)5600 332
logo feniks